Czas na kawę

Zapraszam wszystkich na filiżankę kawy expesso i mam nadzieję, że moja lektura zainteresuje Ciebie i innych

Moja książka

Chcesz Mnie wspomóc, poznać moje nauczanie głosu, szukasz inspiracji to dobrze trafiłeś/aś. Wejdź na poniższy link i zobacz co dziś napisałam.

Trud życia

Zapraszam wszystkich do czytania moich zapisków, trudności jakie przeszłam, w swoim życiu. Może i Ty czytając to znajdziesz napotkane trudności.

Słowo o mnie

Małgorzata Armanowska

Wybitna polska śpiewaczka lat 1970-tych, -80-tych,-90-tych i początku XX! wieku tak mówi o sobie: ” Urodziłam się w lesie, gdzieś koło Lubaczowa. W metryce urodzenia zapisano miejsce przyjścia na świat: Wieluń, rok 1945. Niebawem rodzice {z racji specjalności zawodu mojego ojca) przybyli do Pruszcza-Gdańskiego, gdzie ojciec otrzymał pracę jako chemik cukrownik w tamtejszej cukrowni.

Było to wspaniałe miejsce mojego dzieciństwa i lat szkolnych, gdzie bezpośrednie kontakty z przyrodą kształtowały moją wrażliwość i wyobraźnię.
Pierwszych lekcji gry na pianinie i czytania nut udzielała mi moja mama. Uczyła mnie też francuskiego i rysunku.
Również ważną edukacyjną rolę spełniało Polskie Radio - Program Muzyczny dla przedszkolaków prowadzony przez Marię Kaczurbinę i Lecha Miklaszewskiego; z którym, już jako śpiewaczka, wyjeżdżałam na trasy koncertowe z audycjami muzycznymi dla dzieci. W szkole podstawowej zwróciłam na siebie uwagę solisty Opery Bałtyckiej , Rajmunda Wojniłły, który założył i prowadził chór szkolny. Podczas przesłuchania moich śpiewaczych umiejętności z zaskoczeniem zapytał kiedy skończy się skala mojego głosu. Już wtedy okazało się, że mam bardzo dobry słuch muzyczny i czysto powtarzam poszczególne dźwięki ze złożonych akordów.

Play Video

Zobacz film

Nasi sponsorzy

Kontakt

Wszelkie zapytania prosimy kierować na e-mail

sopran@margarita-armano.com.pl